top1.jpg
12.jpg
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Pływaniu
10.11.2015 / redaktor9   

W dniu 06.11.2015 przeprowadzone zostały trzecie z kolei Mistrzostwa Powiatu nakielskiego w Pływaniu.  W porównaniu do lat ubiegłych, na starcie zameldowała się rekordowa liczba zawodników, reprezentująca swoje szkoły. Łącznie na starcie pojawiło się 140 pływaków. W zawodach udział wziąć mogli uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Pondgimnazjalnych.  Startowali oni na dystansie 50 m w stylach: grzbietowym, klasycznym, dowolnym, motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Dodatkowo w tym roku zorganizowana została sztafeta męska i żeńska 4 x 50 m stylem dowolnym.  Wszystkie style były punktowane, co przełożyło się na końcowa klasyfikację drużynową szkół. Wyścigi rozgrywane były seriami na czas.  Miejscem zmagań pływaków była Kryta Pływalnia Naquarius. Wszystkie zainteresowane szkoły otrzymały wcześniej komunikat, który zawierał harmonogram oraz regulamin zawodów. Pozwoliło to na sprawne i szybkie przeprowadzenie tego typu imprezy. Dodać należy, że nad wszystkim czuwali sędziowie PZP, zgodnie z obowiązującymi przepisami FINA.  Nad oprawą techniczną zawodów, czuwał p. Tomasz Miniszewski wraz z p. Katarzyną Tomyślak, którzy przygotowali listy startowe oraz na bieżąco podawali wyniki poszczególnych biegów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał koordynator sportu szkolnego p. Paweł Juszczak. Na pierwszych trzech zawodników czekały okolicznościowe medale, a dla najlepszych szkół czekały puchary. Najlepsze osoby mają możliwość reprezentowania Powiatu na zawodach Wojewódzkich, które odbędą się niebawem w Bydgoszczy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż z zawodów na zawody rośnie Nam liczba uczestników, co przekłada się na poziom sportowy i wynik.  Dla porównania w roku 2013 zgłoszonych było 96 osób.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, które serdecznie dziękuje sędziom zawodów oraz wszystkim osobom, które tego dnia przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia mistrzostw.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ