top1.jpg
logo.png
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI 100 - LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
20.11.2018 / redaktor9   

Dnia 18 listopada 2018 roku na Krytej Pływalni Naquarius odbyły się ZAWODY PŁYWACKIE
Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY NAKŁO NAD NOTECIĄ. 

Organizatorem zawodów był Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle, Kryta Pływalnia  Naquarius, Nakielski Ośrodek Kultury i Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty z Nakła. Kilkutygodniowe przygotowania i praca komitetu organizacyjnego spowodowała, że tego dnia nasza pływalnia przybrana w narodowe barwy w pełni gotowa była na przeprowadzenie zawodów. Elektroniczny pomiar, wyniki i transmisja online dodały tylko pełni profesjonalizmu do sportowych zmagań.

Zawody miały zasięg ogólnopolski a na sportowe zmagania przyjechali zawodnicy z 12 klubów. Mocne reprezentacje z bydgoskich ośrodków szkoleniowych takich jak MUKS Piętnastka, MKS SP 63, UKS SP 64, MUKS Rekin i MKS Astoria. Nie zabrakło również zawodników z Świecia, Wąbrzeźna, Koszalina, Barcina, Mogilna czy Osielska. Gminę Nakło reprezentowali gospodarze zawodów – UKS Krzywousty.

Punktualnie o godzinie 10.00 otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała. W krótkim przemówieniu nawiązał do historii naszego miasta i przywitał wszystkich zawodników, trenerów oraz licznie zgromadzoną tego dnia publiczność. Doceniając starania młodych sportowców podziękował trenerom za pracę włożoną w szkolenie i wyróżnił okolicznościowym prezentem  Dominika Szcześniaka – zawodnika UKS Krzywousty oraz jego trenera Marcina Kulińskiego za powołanie do Narodowej Kadry Juniorów. Nadmienić warto, że sukcesy sportowe naszego młodego reprezentanta otwierają karty historii nakielskiego pływania. Kończąc swe przemówienie Burmistrz życzył wszystkim sportowej rywalizacji i jak najlepszych rezultatów.

Zawody zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych na dystansie od 50 do 200m w wszystkich stylach pływackich. Widowiskowo zawody rozpoczęły się wyścigami sztafet mieszanych na dystansie 4x50m w stylu dowolnym. W tej konkurencji najlepiej spisali się zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego MUKS Piętnastka z Bydgoszczy, którzy wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych. Nasza reprezentacja wygrała kategorię 12 latków i trzy razy była druga.

Po wyścigach sztafetowych podziwialiśmy ciekawą rywalizację  w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym dowolnym i zmiennym. Wiele pojedynków było bardzo emocjonujących a obecni kibice żywo reagowali na sportowe zmagania. Często o końcowym wyniku decydowały setne części sekundy. Z podziwem zawodników obserwowali a następnie dekorowali medalami zaproszeni Radni Rady Miejskiej, członkowie Zarządu NADM oraz Dyrektor ZSP nr 4 z Nakła. O muzyczną oprawę zadbał DJ Karuzel, który podgrzewał publiczność do głośnego dopingowania.

Z statystycznych danych naszym zawodnikom udało się wywalczyć 33 medale: 6 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce. Gospodarze ustanowili ponadto 57 nowych rekordów życiowych. Tak dobre wyniki świadczą o zaangażowaniu w pracy trenerów, instruktorów i nauczycieli klas pływackich.

Gościnne mury nakielskiej pływalni w opinii wielu zawodników, trenerów i rodziców na długo zapadną w pamięci jako dobrze i sprawnie zorganizowane zawody. Nie było by to możliwe, gdyby nie przychylność władz naszej gminy i wkład w sportowy rozwój nakielskiej młodzieży prowadzony w szkołach i UKS Krzywousty. Jako organizatorzy kierujemy szczególne słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy w przeprowadzeniu zawodów. Bardzo dziękujemy rodzicom, tworzącym komitet organizacyjny, Komisji Sędziowskiej, Ratownikom, obsłudze basenu, współpracującym firmom i zawodnikom za godną i waleczną postawę. Dziękujemy fotografowi Dariuszowi Górzyńskiemu za wykonanie pamiątkowych zdjęć podczas imprezy sportowej.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ